Warszawa 00-838, ul. Prosta 69 IV piętro

Zostań specjalistą
ds. sieci i cyberbezpieczeństwa

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ
SPECJALISTĄ DS. SIECI
I CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Kim możesz zostać w przyszłości?

Głównym zadaniem administratora systemu / inżyniera sieci jest wspieranie infrastruktury serwisów, ich funkcjonalności, usprawnienia, modernizacji i bezpieczeństwa. W zależności od wielkości firmy, nawet jedna minuta przestoju serwisu może spowodować straty w zakresie od kilku tysięcy do kilkunastu milionów. Czy to wystarczający argument na to, jak ważni i potrzebni są wysokiej klasy specjaliści?

Stały rozwój

Administrator codziennie pracuje z różnymi technologiami, które stale zmieniają się i rozwijają. To stymuluje stałe doskonalenie się.

Wysokie zarobki

Administratorzy systemów i inżynierowie sieci są pożądanymi specjalistami, którzy osiągają jedne z najwyższych wynagrodzeń w Polsce. Poziom zarobków zależy od kwalifikacji, doświadczenia, a średnio wynosi 6000 zł netto.

Gwarantowane zatrudnienie

Sektor IT jest branżą, w której liczba ofert pracy przewyższa liczbę specjalistów. Oznacza to, że rynek pracy w tym sektorze w całości należy i zależy od pracownika. Zapotrzebowanie na inżynierów sieci i administratorów systemów rośnie nieustannie - z roku na rok coraz bardziej.

Praca twórcza

Zdaniem samych przedstawicieli zawodu, najbardziej atrakcyjną cechą ich specjalizacji jest możliwość pracy z technologią, rozwiązywanie zadań niestandardowych.

Ulubiona praca

Jeśli od dawna interesowało Cię konstruowanie, a do tego , pasjonujesz się komputerami – to zawód administratora sieci jest stworzony właśnie dla Ciebie. Wsłuchaj się w głąb swoich pasji. W końcu najlepsza praca to wysoko płatne hobby.

WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

CO POWINIEN ZNAĆ I UMIEĆ INŻYNIER SIECIOWY:

 • Budowa sieci IPv4 i IPv6:
  • Technologie LAN: Ethernet, L2 / L3 Switching, VLAN, STP (RSTP, MSTP)
  • Protokoły trasowania: EIGRP, OSPF, BGP
  • Technologie przetwarzania multiemisji: IGMP, CGMP, PIM
 • Wdrażanie kluczowych usług sieciowych
 • Technologie zapewnienia bezpieczeństwa sieci

CO POWINIEN ZNAĆ I UMIEĆ ADMINISTRATOR SYSTEMU:

 • Systemy operacyjne Windows Server i GNU / Linux
 • Rozwój i obsługa stacji roboczych
 • Windows 7 i Windows 8
 • Zarządzanie infrastrukturą usługi Active Directory w systemie Windows Server
 • Wdrażanie serwisów opartych na systemie Windows Server i GNU / Linux
 • Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych
 • Bezpieczeństwo

Te wszystkie umiejętności, jak i wiele innych, nabędziesz w Akademii Komputerowej STEP na specjalizacji "Sieć i bezpieczeństwo cybernetyczne".

Program nauczania

Dlaczego studenci wybierają
Akademię Komputerową STEP?

Nowoczesny program nauczania

Program jest stworzony w oparciu o bieżące potrzeby rynku i jest regularnie aktualizowany. Nie przekazujemy zbędnych informacji . Jest tylko to, co jest potrzebne do zdobycia oczekiwanego zatrudnienia.

Unikatowy materiał szkoleniowo-metodyczny

Nasz program szkolenia nie ma odpowiedników. Autorskie metody nauczania, zajęcia praktyczne z komputerem, ciekawe programy nauczania, projekty bazujące na realnym zastosowaniu w praktyce - wszystko to zapewnia wysoki poziom wiedzy naszych absolwentów.

Nauczyciele - praktycy

W Akademii pracują wykładowcy-praktycy, z branży informatycznej, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem praktycznym. Nasi wykładowcy regularnie uczestniczą w seminariach, zajęciach praktycznych i szkoleniach aby ich wiedza praktyczna utrzymywała się zawsze na wysokim poziomie, a ich kompetencje pedagogiczne były dostosowane do wymagań naszych studentów.

Nowoczesna technologia

W Akademii Komputerowej Step zapewniamy komfortowe warunki pracy i pełen profesjonalizm. Do dyspozycji studentów jest 5 kompleksowo wyposażonych laboratoriów edukacyjnych oraz blisko 100 nowoczesnych komputerów (w tym sprzęt marki apple). Każdy uczeń ma własne miejsce pracy.

100% ćwiczeń praktycznych

Proces nauczania oparty jest na praktycznych zadaniach i wymianie doświadczeń z wykładowcą. Nasze wykłady nie są nudne - wykładowca prowadzi zajęcia w postaci konwersacji połączonych z laboratorium. Wiedza jest od razu zastosowana w praktyce.

Międzynarodowy dyplom

Absolwenci Akademii STEP, po ukończeniu nauki, otrzymują międzynarodowy dyplom wydany w języku polskim i angielskim.

Międzynarodowe certyfikaty

STEP – to autoryzowane centrum nauczania certyfikowane przez Microsoft i Autodesk. Dzięki temu, nasi studenci w procesie szkolenia mają możliwość bezpłatnej międzynarodowej certyfikacji.

Wygodny harmonogram zajęć.

Możecie wybrać dowolny czas i dni zajęć (rano, po południu, wieczór, dni robocze lub wolne od zajęć). Studiowanie w STEP można swobodnie połączyć ze studiami czy też pracą.

Brak alternatywy

Wykładowcy-praktycy, nowoczesny program szkoleniowy, sprzęt techniczny, certyfikacja międzynarodowa, pomoc w zatrudnieniu - to znacznie odróżnia akademię komputerową STEP od innych instytucji edukacyjnych. Po prostu nie mamy sobie równych.

Pomoc w zatrudnieniu

Dostępność realnych miejsc pracy dla studentów i absolwentów Akademii, programy partnerskie i współpraca z sektorem IT.

Małe grupy

Studenci pracują w małych grupach. Szkolenie opiera się na ćwiczeniach praktycznych i konwersacji z wykładowcą oraz na indywidualnym podejściu do każdego studenta.

Przyjazna atmosfera

Przyjazna atmosfera sprzyja nauce i nawiązywaniu nowych znajomości

Jeśli masz pytania, napisz do nas, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą

Imię Nazwisko*:
Telefon*:
E-mail*:

Fakty
o Akademii Komputerowej STEP

Szkola o globalnym zasięgu 48 oddziałów w 17 krajach świata. Istnieje od 1999 roku.

STEP jest certyfikowany przez Maya 3D jako najlepszy ośrodek szkoleniowy w Europie.

Metody autorskie, wysoko oceniane przez specjalistów z całego świata i nowoczesne materiały edukacyjne.

Globalnie ponad 1200
wykładowców-praktyków

Praktyczna wiedza,
pożądana przez sektor IT

Studenci STEP otrzymują nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach międzynarodowych.

Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Microsoft, Autodesk i innych.

Ponad 40 000 studentów i 100 000 absolwentów z powodzeniem pracuje w międzynarodowych firmach IT.

Absolwenci Akademii pracują w 36 krajach. Wielu z nich są założycielami własnych przedsiębiorstw.

WARIANTY NAUCZANIA

Dzienne/Wieczorowe
 • Dla kogo
 • dla wszystkich
  od 15 do 55 lat
 • Okres trwania nauki
 • 5 semestrów
  2,5 roku
 • Harmonogram zajęć
 • 5 razy w tygodniu
  (włączając 1 dzień
  samodzielnej nauki)
 • Opłaty za nauke
 • Uzyskaj więcej informacji
Program nauczania
Weekendowe
 • Dla kogo
 • dla wszystkich
  od 15 do 55 lat
 • Okres trwania nauki
 • 5 semestrów
  2,5 roku
 • Harmonogram zajęć
 • 1 raz w tygodniu
 • Opłaty za nauke
 • Uzyskaj więcej informacji
Program nauczania

Uczą praktycy
z sektora IT:

Typowe błędy w wyborze
uczelni:

Szybko i tanio - nie zawsze oznacza dobrze

Chęć zaoszczędzenia na cenie bezapelacyjnie wpłynie na jakość szkolenia. Niskie ceny oznaczają, że wykładowca otrzymuje grosze, a zatem nie jest wystarczająco wyszkolony i nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku w przygotowanie zajęć. Szkolenia powinny być prowadzone tylko przez profesjonalistów-praktyków.

Wybór programów szkoleniowych, które nie spełniają oczekiwań

Przed rozpoczęciem nauki ważne jest jasne określenie celu, jaki się stawia na samym początku Warto również porozmawiać z wykładowcami. Często błędne właściwe postawienie celu prowadzi do niewłaściwego wyboru programu lub formy szkolenia. Przekonasz się, że popełniłeś błąd, ale stracisz czas i pieniądze.

Nauka w ramach kursów krótkoterminowych

Jeżeli stoi przed Tobą zadanie: “zostać programistą od zera”, - krótkoterminowe, kilkumiesięczne kursy nie zapewnią wystarczającej wiedzy. Aby zrozumieć istotę programowania, prawidłowo odczytywać algorytmy i i tworzyć projekty oprogramowania niezależnie od ostatecznego sposobu realizacji, ważnym jest, aby przestawić sposób myślenia i zdobyć praktyczne umiejętności. Doświadczeni nauczyciele sugerują, że optymalny okres potrzebny do uzyskania wysokiej jakości kształcenia wynosi od 2,5 roku. Tylko wtedy, możesz być pewien, że osiągniesz zamierzony cel.

Samodzielne kształcenie

Samokształcenie to świetne rozwiązanie, jeśli masz żelazną wolę i mnóstwo czasu na znalezienie niezbędnej literatury, lekcji wideo i e-booków, ale żywej komunikacji z nauczycielem-praktykiem to nie zastąpi. Nauka jest o wiele wygodniejsza i szybsza, jeśli można skonsultować się ze specjalistą, który podpowie właściwą drogę, wskaże na błędy i niedociągnięcia.

Nauka z korepetytorem

Zajęcia z korepetytorem - to alternatywa dla samokształcenia. W takim wariancie masz kontrolę zewnętrzną w osobie wykładowcy i możesz szybciej przyswoić nowe informacje. Jednakże w ogólnym rozrachunku korepetycje przegrywają z zajęciami w grupie z praktykiem, który prowadzi zajęcia oparte o autorski program, dostosowany do wymogów branży IT. Korepetytor może opanować jedną technologię, , ale nie jest w stanie kompleksowo opanować i nauczyć języków programowania i aktualnych technologii. Wymaga to zespołu profesjonalistów. Ponadto, po zajęciach z korepetytorem, nie otrzymasz międzynarodowych certyfikatów i dyplomów.
Oczekiwanie na łatwe i szybkie wyniki
Niezależnie od wybranej opcji, wynik zawsze zależy od Ciebie. Zadaniem Akademii i wykładowców jest doprowadzenie studenta do jego celu najskuteczniejszą i najkrótszą drogą, czyniąc naukę efektywną. Nasze 15-letnie doświadczenie wykazało, że w ciągu 2-3 miesięcy nie da się od zera opanować zawód programisty. A ci, którzy obiecują to zrobić, zwodzą swoich klientów. Nasz program szkoleniowy, wysoko ceniony przez specjalistów z całego świata, przeznaczony jest na 2,5 roku. Jest to optymalny czas, który pozwala na uzyskanie wysokiej jakości kształcenia i pewne podjęcie pracy.

Jeśli masz pytania, napisz do nas, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą

Imię Nazwisko*:
Telefon*:
E-mail*:

Firmy, w których pracują
absolwenci Akademii Komputerowej STEP

Opinie absolwentów
i pracodawców

Project manager i
Lead system engineer w British Sky Broadcasting

W Akademii Komputerowej STEP zyskałem nieocenione doświadczenie. Wykładają tu tylko profesjonaliści, którzy swoją pracę wykonują z pasją. To ich zdecydowanie wyróżnia na tle innych. Akademia STEP ma doskonały program nauczania. Panuje to przyjazna atmosfera, studenci są ambitni i chętnie uczęszczają w zajeciach.

Absolwent 2009 r.,
wiodący instruktor-konsultant ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Incom.

Szkolenie w Akademii STEP wyróżnia się na tle innych przede wszystkim przyjazną atmosferą, bezpośredniością i skupieniem się na naprawdę ważnych zagadnieniach. Akademia STEP zmieniła moje życie i mogę smiało powiedzieć, że po jej ukończeniu stałem się kompetentnym profesjonalistą. W Akademii otrzymałem międzynarodowe certyfikaty CCNA, CCNP, CCAI, CCSI. W trakcie szkolenia będziecie mieli czas, aby zdecydować, w jakim kierunku chcecie najbardziej się rozwijać.

Absolwent 2011 r.,
Research IT Support Analyst w Barclays Capital (Anglia)

Przy wyborze miejsca szkolenia, kierowałem się przede wszystkim następującymi czynnikami: nowoczesny program nauczania, wysoce wyspecjalizowane szkolenia dotyczące aktualnych programów wiodących firm IT, praktyka na nowoczesnym sprzęcie oraz możliwości uzyskania międzynarodowych certyfikatów, bez których, w mojej dziedzinie, jest niezmiernie trudno pracować w renomowanej firmie. Wykształcenie i zdobyta wiedza miały znaczący wpływ na rozwój mojej kariery zawodowej.

Absolwent 2011 r,
Automation QA в Comodo

To, czego uczy Akademia STEP nie znajdziecie w żadnej innej placówce, szkole czy uniwersytecie. Ludzie, którzy kończą wyższe uczelnie z zakresu IT, nawet w 20% nie wiedzą tego, co absolwent Akademii STEP. Mówię to z własnego doswiadczenia, gdyż sam prowadziłem rozmowy rekrutacyjne podczas których dało się odczuć brak doświadczenia praktycznego u takich kandydatów. Akademia STEP ma wspaniałych wykładowców - dziękuję im wszystkim.

Więcej opinii

Jak pracujemy?

Zostaw zgłoszenie na naszej stronie internetowej lub przyjdź do naszego biura w Akademii.

Mając na uwadze Twoje potrzeby i zainteresowania, pomagamy wybrać kierunek i formę szkolenia.

Po zawarciu umowy i wniesieniu opłaty można przystąpić do zajęć w Akademii.

Po zakończeniu nauki student otrzymuje dyplom Akademii Komputerowej STEP oraz międzynarodowe certyfikaty potwierdzające poziom wiedzy

Biuro Karier Akademii STEP pomaga w znalezieniu pracy w danej specjalizacji

Robimy wszystko, by nasze szkolenie było ciekawe, obfite w informacje i przede wszystkim oparte na praktyce. Nic zbędnego. Tylko to, co jest potrzebne do zdobycia wymarzonej pracy.

Masz pytania?

Zadaj je naszemu doradcy

Хотите получить набор демонстрационных электронных уроков полустационара?


Tak
Nie

Wypełnij poniższy formularz


Wprowadź kod sms do sprawdzenia


Получите книгу: «Как воспитывать ребенка. Советы известных людей»


Tak
Nie

Wypełnij poniższy formularz


Пройти

Wypełnij poniższy formularz